Баночний масаж

Баночний масаж

Баночний масаж.

Загальновідомий факт, що вакуум сприяє розщепленню клітин і подальшому скупченню жирових відкладень організму у вигляді відповідних утворень. Цей принцип покладено в основу баночного масажу – потужного рефлекторного й унікального за своєю суттю методу профілактики захворювань і лікування деяких травм організму, зокрема целюліту.
Базисний принцип баночного масажу полягає в методі вакууму, що впливає на рецептори судин. Сприятливо впливає на імунну систему і подальше одужання організму загалом.

Вакуум, створений у банці, є рефлекторним механізмом і провокує подразнення шкірних рецепторів.
У процесі баночно-вакуумного впливу відбуваються оздоровчі реакції в організмі за рахунок новоутворених біологічно активних речовин – ензимів. Внаслідок чого створюється сприятливе тло для стимуляції та відновлення організму.
Результатом баночного масажу слугує місцевий приплив крові до вакуумізованих тканин, що перевершує більш ніж у 140 разів від початкового моменту.

Методичність і послідовність.
Методичність і послідовність баночного масажу є унікальною і простою за змістом, але, тим не менш, досить дієвою методикою, яка займає 5-15 хв. вільного часу під час проведення щоденних або через день процедур.
Слід враховувати той факт, що є протипоказання до проведення вакуумного масажу: бронхіт, пневмонія, застудні захворювання, міозити, люмбаго, остеохондроз хребта, попереково-крижові радикуліти (за винятком гострого етапу).

Для її проведення необхідно розігріту олію на вибір: вазелінову, евкаліптову, соняшникову, ялицеву – використовувати під час проведення масажу потрібної поверхні (тканини). Далі створюється вакуум ємністю банки в 200 мл.

Скористатися можна досить поширеними методами:
Російський спосіб: до заздалегідь підготовленої ділянки тіла негайно прикладають банку, оброблену протягом 1-2 секунд стрижнем із запаленою ватою, обробленою ефіром або спиртом.

Тибетський спосіб баночного масажу: широкою основою спеціально заготовлену свічку встановлюють на частину тіла, що масажується. Після того, як свічка в банці згасне, можна починати масаж безпосередньо банкою, що присмокталася. Для створення вакууму необхідно просто прикласти і стиснути банку (перевагу віддають силіконовим або пластиковим через їхню гнучкість).
Усю процедуру проведення вакуумного масажу слід проводити плавними і безперервними маніпуляціями, щоб уникнути надмірної втягнутості (не більше ніж на 1,5 см всередині банки) і напруженості шкірного покриву.

Рухи в процесі проведення процедури масажу мають бути плавними, що нагадують спіраль або зигзаг, у напрямку ходу лімф і кровотоку. Розглядаючи спину – від низу до верху, якщо грудну клітку – по міжребер’ях спереду назад, живіт – за годинниковою стрілкою вздовж товстого кишківника.

Легке відчуття помірного болю, печіння, тепла є характерними наслідками та прийнятими нормами баночного масажу, що свідчить про ефективність впливу та початок оздоровлення рефлекторних процесів у тканинах. Також вакуумний вплив може супроводжуватися легкою набряклістю тканин після проведення процедур. Сприятливим у цьому разі й загалом для усунення небажаних наслідків є легкий вичавлювальний масаж.
Після закінчення проведення процедури хворого необхідно помістити в тепло, укутавши пледом, дати випити гаряче питво.

Копіювання статті тільки з дозволу УЦ “Лінуель”.

Share