Кріомасаж

Кріомасаж

Лікування охолодженням – Кріомасаж.
В основу кріомасажу лягло те, що під впливом холоду виникають невеликі спазми судин, дрібних судин, кровотік стає повільнішим і знижується збудливість нервів.
Щоб зменшити біль у разі невеликих ударів м’яких тканин, розтягнень зв’язок і сухожиль, травмування суглобів, при захворюванні рухливості людини, її опорно-рухового апарату налагоджують компреси з льоду або снігу.
Проводити кріомасаж дуже просто і легко.

Можна взяти якусь ємність або мішечок із поліетилену, який наповнений снігом. Його необхідно прикладати і потирати зигзагоподібно протягом 3 – 6 хв, щоб уникнути посиніння цієї ділянки або звуження судин. Необхідно масажувати не тільки хворе місце та навколо нього. Для того щоб якнайкраще відбувався відтік крові, необхідно, щоб уражена ділянка була припіднята. Коли важкий період, кріомасаж роблять зі змінною на теплові процедури або легкими вправами, заняттями в тренажерному залі.

Тривалість кріомасажу має тривати від 1-3 хв до 5-6 хв і не більше, для того, щоб уникнути посиніння травмованої ділянки або звуження судин. Травмовану ділянку можна обкласти поліетиленовими мішечками і протримати їх, фіксуючи на 10 хв-1/4 години. Процедуру кріомасажу в перші дні повторювати багаторазово.
Перед початком виконання масажу постраждалій ділянці потрібно надати піднесеного положення. Масажувати потрібно не тільки ту ділянку, яка постраждала, а й навколо неї. Кріомасаж краще проводити двома поліетиленовими мішечками, але можна й одним.

Застосування тепла після холоду ефективніше, це зумовлюється тим, що коли зникає холодний подразник, то судини швидко розширюються, і миттєво до хворого місця приливає кров із великою кількістю кисню. Грілка зможе посилити цей ефект, вона розслабляє м’язи і покращує циркуляцію крові. Під час кріомасажу охолодження на тканини організму діє як протизапальний і анестезувальний ефект. Чутливість нервових закінчень знижує холод, при цьому знімаючи відчуття болю.

Кріомасаж зменшує відтікання хворобливих тканин, при цьому збільшується рухливість у суглобах.
У разі гострих травм (удари, розтягнення зв’язок, сухожиль) застосовують кріомасаж і в разі деяких захворювань, як-от: остеохондроз хребта, плечо-лопатковий періартрит, “тенісний лікоть”, артрози суглобів, артрити, люмбаго. Якщо ж дуже гострий біль, то масаж проводять щогодини, кілька годин поспіль з моменту виникнення болю і до кількох днів.
Кріомасаж останнім часом дуже часто й успішно застосовують під час лікування виразок шлунка.

Хворому проводять масаж у районі живота, проводячи по ньому крижаною грілкою протягом від 10 хв до ¼ години. Розробники методики припускають, що не дуже велика виразка від 0.1 до ½ см і заживає приблизно від 7 до 8 сеансів такого масажу, проходячи безслідно. Щоб загоїти застарілу виразку, потрібна більша кількість процедур.
Кріотехнології та кріомасажі сприяють зникненню набряків, болю, збільшують рухливість суглобів, зменшують локальний м’язовий тонус, а також збільшують спортивну (фізичну) працездатність.

Копіювання статті тільки з дозволу УЦ “Лінуель”.

Share