Інші види масажу

Інші види масажу

Американський масаж

Методика американського масажу лежить у потужних рухах. Як і всі методики масажу, його використовують для масажування поверхневих тканин тіла, але насамперед його профілактична дія спрямована на суглоби і зв’язки. Що стосується рухів, то їх здійснюють або впоперек, або вздовж місць, що масажують. Зазвичай весь курс складається з двох, а іноді й трьох процедур на тиждень. Мінус цього методу в його можливих ускладненнях, а саме: посиленні болю та набряків, утворенні синців, появі різних шкірних подразнень та інших структур тканин.

Американський масаж з’явився в ХІХ і використовувався в скандинавських країнах до початку XX століть. Перевагу надавали в разі захворювань опорно-рухового апарату (ОРА). Шведи і фіни запозичили методику глибокого і сильного розтирання, розминання утворених ущільнень у тканинах, завдяки глибоким проникненням домагалися розпушення спайок.

Однак у тих країнах, у яких широко застосовували класичні та східні методики, цей вид не набув широкого поширення. А це пов’язано, як писалося вище, через його можливі ускладнення. Ці травматичні якості виключили американський масаж зі спорту, а тим більше і з клінік.

Найчастіше техніку американського масажу застосовують некваліфіковані масажисти. Для професіоналів нашого часу цей вид масажу є всього лише теоретично пізнавальним матеріалом.

Шведський масаж

Як це очевидно, цей вид масажу був популярний у Швеції наприкінці XIX століття. На сьогодні він значно відрізняється від шведського масажу того часу, а ця зміна зумовлена впливом класичного масажу в європейських країнах (Німеччина, Франція) і, звісно ж, Росії. Пропагандистом цієї практики був не фахівець (який не має медичних знань), а викладач фехтування П. Лінг. Його підхід був механічний і часто призводив до травм пацієнтів.

На той час наш російський лікар-хірург В. А. Штанпе, який вивчав лімфатичну систему, обґрунтував основу напрямку рухів. А якісні розробки європейців дали змогу поліпшити методику.
Техніка шведського масажу має свою особливість. Особливість полягає у впливі напівзігнутими пальцями якомога глибше, там, де це можливо і до самої кістки. За допомогою кінчиків пальців розминають ущільнення в тканинах (м’язах) і розпушення по ходу судинно-нервових потоків.

Незважаючи на те, що шведський масаж містить у собі прийоми класичного масажу, рухи в них різні. Якщо в класичному рухи здійснюються від периферії до центру, то в шведському все навпаки – від центру до периферії.

Апаратний масаж.

Так, апаратний він саме тому, що під час цього виду масажу використовується спеціальний апарат. Ці апарати мають кілька різновидів і відрізняються як фізіологічним впливом на організм, так і принципом роботи пристрою. Перевагу віддають вібромасажу, вакуумному масажу та гідромасажу, інші види застосовують рідше.
Зазвичай застосовують для лікування різних травм або гігієнічних чи профілактичних цілей. У спорті використовують як метод підготовки спортсменів до інтенсивних важких навантажень. Як за домашніх умов, так і в спорті широкого поширення набули вібромасаж і пневмомасаж.

Застосування апаратного масажу розглядається як комплексне використання з усіма іншими видами масажу. Нині перевагу віддають комплексному використанню апаратного і ручного масажу, а тим паче, коли необхідна процедура тривалих вібрацій на біологічно активних точках або великих м’язах.
Висококваліфіковані фахівці вміють правильно підібрати методики, що в такий спосіб дає змогу за короткий час підвищити і відновити працездатність усього організму.

Парний масаж

Парний масаж передбачає використання чотирьох рук, точніше, під час масажу одного пацієнта задіяні одразу два масажисти. Робиться це для економії часу на масажну процедуру. Часто цей вид передбачає використання вібраційних або вакуумних апаратів.
Техніка виконання парного масажу проста і в загальних рисах виглядає так: спершу задня, потім передня зони. Під час масажування задньої зони один масажист займається спиною, руками і попереком, інший – стегна, литкові м’язи і гомілкостопи.

Потім приступають до передньої зони лежачи на спині. Перший масажує руки, груди і на заключному етапі живіт, а інший – ноги, їхню передню частину, починаючи зі стоп. Зазвичай уся процедура займає до восьми хвилин, але залежно від віку, стану, а тим паче маси тіла, тощо, цей час може збільшитися. Саме через загальний час процедури цей вид масаж набув широкого застосування в спорті.
Недолік цього масажу в тому, що пацієнт, сконцентрувавшись на одній частині тіла, не може розслабити іншу. Тому ефективність великою мірою залежить від напруги м’язів пацієнта.

До протипоказань належать травми і захворювання:
– параліч кінцівок;
– у разі переломів або травм хребта;
– у разі поперекових радикулітів;
– у разі захворювань легенів (астма, пневмонія та ін.);
– у разі захворювань шлунка (холецистит, коліт, гастрит важкої форми);
– тощо.
У побуті з гігієнічною метою використовується після влаштованої зарядки або гімнастики, у сауні або лазні.
Якщо ви коли-небудь спробуєте процедуру парного масажу, то напевно запам’ятаєте відчуття на все життя!

Копіювання статті тільки з дозволу УЦ “Лінуель”.

Share