Гіпертермічний масаж

Гіпертермічний масаж

Жарознижувальний гіпотермічний масаж.

Захворювання, внаслідок чого підвищується температура тіла, звикли вдаватися, як правило, до використання антибіотиків, сульфаніламідних препаратів тощо, які, своєю чергою, сприяють зниженню імунітету, слабкості та швидкій стомлюваності

Відомо, що після процедури загального масажу після хірургічних операцій у людини помітно знижується температура. Помічено, що під час процедури жарознижувального масажу поліпшується мікроциркуляція в таких органах, як легені, м’язи, так само покращується дренажна функція бронхів тощо.

З огляду на те, що останніми роками збільшився відсоток алергічних реакцій на лікарські препарати, то в цьому разі жарознижувальний гіпотермічний масаж виправданий і фізіологічно обґрунтований. Процес нормалізації температури тіла після процедур масажу безпосередньо пов’язаний з нейрогуморальною регуляцією, мікроциркуляцією, процесами тепловіддачі та потовиділення

Перелічимо основні протипоказання до виконання гіпотермічного масажу: інфаркт, інсульт, онкологічні захворювання, грип, туберкульоз, панкреатит.
Техніка та методика виконання.
Масаж проводять у два етапи лежачи. Спершу починають зі спини, застосовуючи легкі погладжування, розтирання і прийоми сегментарного масажу. Потім приступають до масивних прийомів: постукування і постукування проекцій бронхів і сегментів легень. Потім приступають до погладжування спини і проміжків між ребер з використанням розігрівальних мазей (форапін, капсодерма та ін.). Для літніх людей і дітей використовують основу підігрітої олії (маслинової, підслонечної, евкаліптової тощо) з розігрівальною маззю.

Після перерахованих вище процедур приступають до масажування передньої частини тіла: грудна клітка, бічні м’язи, прийоми, що активізують дихання. Передню частину так само закінчують розтиранням із використання мазей (олій). На заключному етапі пацієнта обертають махровим рушником, накривають і дають гарячий чай із лимоном.
Як правило, цей вид масажу проводять увечері тривалістю 5-15 хвилин, залежно від стану пацієнта. Вперше дні за багаторазових процедур, мазі використовую виключно ввечері.
Техніка масажу як подобається, так і легко переноситься і дорослим, і дітям.

Копіювання статті тільки з дозволу УЦ “Лінуель”.

Share