Масаж вагітним

Масаж вагітним

Масаж вагітним.

Масаж необхідний усім людям, і вагітним жінкам зокрема. Масаж вагітним схожий на звичайний масаж, лише з тією відмінністю, що його потрібно робити плавними, м’якими, заспокійливими рухами.
Наведемо деякі відмінності масажу вагітним.
По-перше, масаж виконується розслабленою рукою, без натискання.
2) Такий прийом, як погладжування рук, ніг, сідниць, спини, робиться не швидко, але досить ритмічно.
3. Розтирання виконуються без натиску і повільно.
4. Не використовується такий прийом, як “розминання” підлеглих тканин.
5. Вібрація робиться пальцями.
6. Живіт не масажується, а лише злегка погладжується.
7. За потреби жінка може підкладати під ноги подушку, коли лягає на живіт.
8. Тривалість такого масажу 30 – 45 хвилин.

Застосування тієї чи іншої техніки та методики масажу різниться залежно від стадії вагітності. Так, якщо на самому початку вагітності жінка може лягти на живіт, щоб масажист зробив їй масаж спини, таза, ніг і попереку, то на 7 або 8 місяці жінка вже не зможе лягти на живіт, бо це небажано. Вона може тільки лягти на бік, або навіть сісти на стілець.
Під час вагітності будь-яка жінка стикається з дискомфортними відчуттями, пов’язаними з болями і нездужаннями. Зняти їх допоможе масаж, який також допоможе полегшити пологи. Для масажу вагітним використовують натуральні рослинні олії, які сприятливо впливають на шкіру, насичуючи її поживними елементами. У деяких випадках в олію додають ефірні олії, дозволені для використання під час вагітності, з метою підвищення ефективності та результатів від масажу вагітним.

Більшість вагітних жінок мучать болі в попереку і в ділянці таза, оскільки в їхньому організмі відбувається затримка рідини, внаслідок чого виникає набряк. Жінкам доводиться спати на боці, а це призводить до ломоти в м’язах шиї. У цьому разі добре допоможе масаж проти болю в спині з використанням масажної олії “Roga oil”. Ця олія знімає біль і втому спини завдяки лавандовій, сандаловій і кипарисовій оліям, які входять до її складу. Масаж робиться плавними легкими рухами і триває 20 хвилин. Спочатку масажують плечі та шию, далі хребет.

З метою профілактики розтяжок рекомендується масаж живота з використанням олії “Bella mama oil”. Олію нанесіть на долоні й повільно гладьте живіт двома руками від боків до середини. Коли руки торкнуться пупка, підніміть їх і зробіть паузу на 2 – 3 секунди, потім почніть знову. На завершення виконайте кругові рухи. На невеликому терміні вагітності можливе поєднання таких рухів із ніжними щипковими рухами. Слід пам’ятати, що ефект від масажу буде кращим, якщо робити його після водних процедур, але не треба захоплюватися дуже гарячим душем.

Курси Масажу вагітним допомагає підготуватися жінці до пологів і дає можливість розслабитися, що допоможе їй легше народжувати. Для профілактики розривів і розсічення промежини під час пологів, жінкам рекомендується робити масаж промежини з використанням олії “Peri oil”. Такий масаж треба проводити з 35 тижня вагітності. Він допоможе тканинам стати більш еластичними та м’якими, що сприяє легко перенести сильний натяг під час пологів.
З глибокої давнини застосовували знеболювальний масаж під час пологів. З цією метою можна використовувати спеціальну олію “Babybo oil”, яка містить корисні натуральні компоненти, що сприяють легкому перенесенню пологів. Шкіра легко вбирає олію, а разом із нею і всі корисні поживні елементи, які заспокоюють жінку. Олія послаблює біль і дарує приємні відчуття шкірі. Також легкий масаж перед пологами може робити безпосередньо сама породілля, чоловік або лікар. Важливо зауважити, що в Ізраїлі, який є країною виробником олії для знеболювального масажу “Babybo oil”, закуповують ці олії навіть пологові будинки.
Застосування масажу вагітним завжди показувало хороші результати. Він допомагає за таких проблем, як підвищення тонусу матки, порушення кровообігу, болі та набряки в ногах. Масаж рекомендується проводити 1-2 рази на тиждень, і що раніше вагітній почнуть робити масаж, то краще.

У масажу вагітним є протипоказання, які такі самі, як і у звичайного масажу, пов’язані з психічними захворюваннями з надмірним збудженням; пухлинами; хронічним остеомієлітом; високою температурою; захворюваннями серця; розладом кишкових функцій; гострими респіраторними захворюваннями (ГРЗ); гнійними процесами будь-якої локалізації; деякими захворюваннями органів черевної порожнини; різного роду захворюваннями нігтів, волосся, шкіри; деякими захворюваннями крові; гострими запаленнями кровоносних судин і лімфатичних вузлів, тромбозами, явно вираженим варикозним розширенням вен. Ну і звісно сам лікар гінеколог, який вас спостерігає, може заборонити такий масаж.

Масаж допоможе зняти стрес і дискомфорт протягом вагітності. Але не слід самій експериментувати із засобами для масажу, бо треба пам’ятати, що всі речовини, які наносять на шкіру, вбираються і впливають на організм дитини. Тому рекомендується застосовувати для масажу спеціальну косметику “BABY TEVA” (Israel).

Share