Масаж у лазні.

Масаж у лазні.

Масаж у лазні.

Масаж у лазні впливає сприятливо на ендокринну і нервово-м’язову системи, дає змогу поліпшити рухливість у суглобах, активно стимулює процес обміну речовин в організмі людини, а також покращує діяльність роботи органів виділення.
Наслідком масажу в лазні слугує зниження маси тіла і її регулювання.

Масаж у лазні відбувається за допомогою пари. Потрібно лягти на живіт і витягнути руки вздовж свого тулуба або, якщо в парильні мало місця для того, щоб лягти, прийняти сидяче положення. Масажист починає свій комплекс масажу, взявши в руки віники: по одному в кожну руку.
Загалом, масаж у лазні нагадує класичний або спортивний масаж, і складається з таких основних прийомів: постібання, погладжування, похльоскування, розтяжка і розтирання. Пропоную більш детально розглянути ці прийоми.
Погладжування.
Цей прийом починають від стоп і поступово рухаються до голови, масажуючи також і руки – знизу, від кистей до верху, до плечей. Потім прийом виконують у зворотному напрямку, від голови до стоп, поплескуючи віниками бічні боки тіла. Усі ці рухи слід повторити чотири рази по десять хвилин щоразу. Залежно від температури, обирають швидкість руху віників – за низької температури рухи мають бути швидкими, а за високої температури – повільнішими.
Постьобування.
При цьому виді масажування напрямок рухів – від спини до стоп. Слабкі поплескування робляться у всіх можливих напрямках. Етап триває близько однієї хвилини. Прийом постібання знову змінюється погладжуванням, але вже виконувати його потрібно більш швидко.
Похльоскування.
Цей прийом – основа масажу в лазні. Виконують його з боку спини. Віник можна трохи підняти, потім зробити три поплескування по спині. У подальшій дії віник можна трохи підняти й покласти гарячим боком на ділянки, що масажуються, і сильно притиснути рукою. Зробити все також на гомілках і попереку.
Розтяжка.
Під час проведення розтяжки два віника необхідно покласти на поперек, розводячи їх у різні боки в напрямку голови та стоп. Усе це повторювати п’ять разів, потім того, кого масажують, перевертають на спину, і ці самі дії виконують на передній частині тіла.
Розтирання.
У ліву руку беремо віник і кладемо на масажовану частину тіла. Придавлюємо листяну частину віника вільною рукою й починаємо виконувати розтирання колоподібними рухами. Можна спочатку розтерти ділянку спини, поступово переміщаючись до стегон і попереку. Масажування живота й грудей виконується так: віник пересувається від стегон до живота, потім до грудей і боків. Необхідно зробити шість рухів, після чого змінити напрямок руху на горизонтальний. Після цього масажують руки. Ту руку, яка масажується, піднімають і в напрямку від кисті до плеча виконують п’ять рухів віником. Масаж для спини та шиї виконують у положенні сидячи або лежачи на боці, застосовуючи при цьому погладжувальні рухи.

Масажний сеанс виконують у такій послідовності. Починають із масажу спини. Потім переходять до масажування шиї, виконують масаж тазової ділянки, потім задніх м’язів ніг. Після всього цього людина, яку масажують, лягає на спину (фахівці радять перед цим попаритися, а потім лягти на лавку, яку обдали гарячою водою). У цьому положенні спершу масажу піддаються руки, потім груди, задня частина стегон, м’яз передній гомілковий, гомілкостоп зі стопою і насамкінець – живіт. Під час банного масажу суглобово-зв’язковий апарат заслуговує на особливу увагу. Під час масажу вас також поливають гарячою водою, щоб ви не відчували охолодження внаслідок потовиділення.

Після закінчення сеансу масажу радять полежати протягом п’яти-десяти хвилин, а потім прийняти теплий душ із великим напором.
Не можна виділити банний масаж в окремий вид масажу, наприклад, лікувальний, гігієнічний або спортивний. За технічними критеріями його теж не класифікують. Але його специфічність дозволяє віднести його до деякого підвиду, який заслуговує на окремий розділ у посібнику з масажу.

Share