Самомасаж

Самомасаж

Самомасаж

Зазвичай самомасаж використовується серед спортсменів, але й звичайні люди, які знають його цілющі властивості, вдаються до виконання самомасажу. Масаж є чудовим профілактичним засобом підтримки, відновлення та оздоровлення організму.

Освоїти техніки самомасажу може будь-хто на курсах масажу в Києві , достатньо знати основні прийоми та дотримуватися правильного виконання. Існує велика кількість основних прийомів, деякі з них описані на нашому сайті.

Самомасаж у домашніх умовах це одне, інша справа професійна робота фахівця. Адже масаж є ще й засобом для зняття втоми, напруги та лікування деяких нездужань.

У самомасажу є і низка недоліків. По-перше, під час виконання самомасажу виключається повне розслаблення м’язів. По-друге, під час цієї техніки неможливо задіяти всі ділянки свого тіла через фізичну недосяжність. По-третє, він вимагає як великих енергозатрат, так і чималих фізичних навантажень. Тому, замість своїх цілющих якостей, він навпаки може спричинити втому та недугу.

Основні правила під час проведення самомасажу
Існує низка правил, таких як:
1) Найголовніше під час виконання будь-якого масажу – це рухи. Рухи необхідно здійснювати по ходу лімфатичних судин, при цьому обходити лімфовузли.
2) Обов’язково перед процедурою прийміть теплий душ. Розслабтеся і прийміть комфортне для вас положення.
3) Як мастильні засоби використовуйте тальк. Креми та олії застосовують для посилення дії масажу.
4) У разі стомлення, травм або захворювань рекомендується уникати процедур самомасажу.

Дотримуючись цих правил, ви можете, не завдаючи шкоди організму, домогтися максимального ефекту.
Найчастіше самомасаж триває від п’яти до двадцяти хвилин, а точно час визначається поставленими завданнями практиканта. На сьогодні існує два основних види самомасажу: це загальний і локальний. Однак структура сеансу самомасажу завжди виконується в певній послідовності.

Самомасаж робиться поетапно, з переходами від різних частин тіла. Спершу, задіяні задні частини тіла, починають із масажу волосистої частини голови, потім переходять до обличчя, шиї, спини та до попереку. Потім переходять до передньої частини тіла: грудей, живота, верхніх і нижніх кінцівок. Погладжування, розтирання і розминання є основними прийомами самомасажу. Значного ефекту можна досягти під час використання вібрацій, постукувань і поплескувань, але вони застосовуються лише в деяких випадках.

Копіювання статті тільки з дозволу УЦ “Лінуель”.

Share