Точковий масаж

Точковий масаж

Точковий масаж.

Точковий масаж називають ще по-іншому пресація, точкове натискання за Чжу Лянь. Суть такого масажу полягає в натисканні пальцем (або кількома пальцями) на точки акупунктури. Ця техніка масажу дуже популярна через свою простоту й ефективність.

Методика точкового масажу дійсно проста і полягає вона в подразненні біологічно активних точок на тілі людини, де зосереджується велика кількість нервових закінчень. Такий вплив на них несе в собі зцілювальний ефект. А виходить він через елементарне механічне подразнення крихітних ділянок шкіри на поверхні тіла, яких налічується понад 700, але на практиці застосовують менше 150. Впливаючи на біологічно активні точки, ми діємо на функціональну систему організму, оскільки ці самі точки мають прямий зв’язок з усіма внутрішніми органами людини.

Механічний вплив на функціональну систему організму – це прямий вплив на будь-який орган людини. Про правильність вибору точки свідчать хворобливі, неприємні відчуття під час точкового масажу (наприклад, розпирання, ломота, оніміння). Ці некомфортні відчуття, зі свого боку, свідчать про нездужання того чи іншого органу.
Для того, щоб провести сеанс точкового масажу, насамперед потрібно знайти на тілі людини біологічно активні точки. У кожної людини вони розташовані по-різному, залежно від анатомо-топографічних особливостей конкретної людини. Це можуть бути різні горбки на тілі, зв’язки, м’язи, кістки тощо

Визначати біологічно активні точки, які відповідають за стан і здоров’я конкретного органу, допомагає особлива міра в точковому масажі – цунь. Вона є індивідуальною для всіх людей. Її визначають, як відстань між парою складок, які утворюються під час згинання другої фаланги середнього пальця. Щоб розрахувати цунь для жінок, береться права рука, для чоловіків – ліва. Взагалі все тіло людини можна умовно розділити на дві рівні частини. Їхню межу ще називають пропорційний цунь, а розмір його може змінюватися від 1 до 3 сантиметрів, усе залежить від того, якої статури конкретна людина. Тому особисту карту для точкового масажу зі своїми цунями треба робити індивідуально

З усього вищесказаного можна зробити висновок, що точковий масаж є непростим за своїм проведенням, оскільки, щоб почати сеанс такого масажу, потрібно певний час витратити на визначення та вивчення біологічно активних точок на тілі. Сила впливу на точки також змінюється. Потрібно враховувати, на що саме йде вплив (наприклад, впливати на судини і нерви треба вкрай обережно). Вибір точок впливу в точковому масажі також безпосередньо залежить від симптоматики і характеру захворювання

Методика проведення точкового масажу може бути різною. Але виділяють шість основних прийомів. Це – розтирання, захоплення, вібрація, розминка, погладжування, захоплення, укол.
Погладжування – це обертальні рухи, що виконуються подушечкою великого пальця (або середнього). Зазвичай робиться в ділянці голови, шиї або обличчя, або наприкінці сеансу масажу

Розтирання – це рухи, які теж виконуються великим (або середнім) пальцем, за годинниковою стрілкою. Такий масаж застосовується або наприкінці масажу, після використання інших методик, або ж як самостійна форма масажу.
Розминка, або натискання – це точковий масаж, який роблять кінчиком великого пальця або ж кінчиками двох великих пальців у симетричних точках. У другому випадку масаж робиться одночасно великими пальцями обертальними рухами за годинниковою стрілкою. Спочатку ці рухи слабкі й легкі, але поступово вони стають інтенсивнішими, аж до появи болісних відчуттів. Потім натискання знову слабшають

Масаж за допомогою техніки захоплення (щипка) полягає в захопленні шкіри великим, вказівним і середнім пальцем правої руки в складку і розминання її. Рухи при цьому мають бути чіткими, швидкими й уривчастими.
Вібрація в точковому масажі виконується середнім і великим пальцями і передбачає швидкі коливальні рухи.

При цьому пальці мають не відриватися від масажованої точки тіла. Іноді, в певних випадках, вібрацію проводять з обтяженням, шляхом накладання другої, вільної, кисті руки на руку, що масажує.
Ще одним видом точкового масажу є укол. Він передбачає швидкі й різкі натискання кінчиком вказівного або великого пальця на біологічно активні точки тіла.
Результати від точкового масажу можуть бути різні, залежно від обраної методики проведення масажу і від його тривалості та інтенсивності. Точковий масаж може і тонізувати, і заспокоїти, і в деяких випадках збудити.

Копіювання статті тільки з дозволу УЦ “Лінуель”.

Share