Вакуумний масаж

Вакуумний масаж

Вакуумний масаж або як його ще називають пневмомасаж.

За результатами численних досліджень можна зробити висновок, що вакуумний масаж істотно впливає на позитивні зміни в організмі, а саме:

-покращується кровообіг,
-поліпшуються трофічні процеси в клітинах і тканинах,
-збільшується потік крові,
-значно підвищується м’язовий тонус,
-збільшується сила литкових м’язів,
-зменшується, а можливо повністю зникає переміжна кульгавість.

Все це підвищує енергетику тіла. Крім цього вакуумний масаж чинить профілактичний вплив і на легені, збільшуючи їхню ємність. У хворих із підвищеним артеріальним тиском він знижується. Взагалі, вакуумний масаж позитивно впливає на шкіру, нерви закінчення, суглоби, судини і, звісно, все, що з ними пов’язано.

Для процедур пневмомасажу існує спеціальний апарат, принцип роботи цього апарату досить простий. За допомогою компресора і насоса повітря відсмоктується або нагнітається у вакуум, який надівається на конкретну частину тіла пацієнта. При цьому покладено принцип чергування зниження і підвищення повітряного тиску. Вакуум (масажний аплікатор) має вигляд дзвона, який з’єднується шлангом з апаратом. Саме за допомогою чергування подачі тиску збільшують кровонаповнення в певній ділянці організму (пасивна або активна гіперемія).

Апарати для вакуумного масажу.
Апаратів для вакуумного масажу існує велика кількість, але ми виділимо тільки два. Перший під назвою “Парі” (Pari), його основна відмінність у можливості отримання як стабільної, так і лабільної гіперемії. Це досягається за допомогою аплікаторів, які мають функцію ковзання по поверхні тіла пацієнта. У цьому апараті є два компресори, які можуть працювати як незалежно один від одного, так і в спареному режимі. Сам аплікатор обладнаний вакуумметром в автоматичному режимі, який дає змогу контролювати зміни вакууму.

Другий, виробляється в данині під назвою Traxator-minor. Як і скрізь, його робота побудована на принципі чергування підвищення тиску повітря і його зниження, але відмінність в аплікаторі. Тут аплікатор має різну форму і розміри (до 15 см). Traxator-minor, як і Pari, теж оснащений вакуумметром, що дає змогу вимірювати зміну вакууму і працює він в автоматичному режимі. Traxator-minor дає можливість отримувати легко дозовану пасивну й активну гіперемію.
Техніка під час вакуумного масажу.

Час сеансу зазвичай триває 15-25 хвилин. Під час сеансу вакуумного масажу ніг необхідно видалити волосяний покрив з поверхні масажованих місць, а саме місце, для кращого ковзання аплікатора, змастити вазеліновою олією. Для кращого відтоку крові та лімфи рух аплікатора здійснюється по ходу кровоносних і лімфатичних судин поздовжніми, поперечними спіралеподібними та зигзагоподібними рухами.

Ці рухи мають бути плавними і без ривків, а так само слід уникати натиску на тканини, інакше це може спричинити в пацієнта болісні відчуття. Якщо факт має місце, то необхідно зменшити дозування. Спочатку процедура передбачає підвищення величини вакууму в аплікаторі, а в кінцевому етапі плавне зниження цієї величини до початкового рівня.

Для проведення вакуумного масажу, природно, існують і певні протипоказання. До таких протипоказань належать:
-всі гострі гарячкові стани;
-тромбофлебіт;
– легенева, ниркова, серцево-судинна недостатність;
– нудота, блювота;
-сильні болі після травм опорно-рухового апарату;
– менструальний період;
-і т.д.
Перед процедурою пройти консультацію з професійним фахівцем, оскільки деякі протипоказання є тимчасовими.

Стаття є авторською, копіювання статті тільки з дозволу УЦ “Лінуель”.

Share